Agent Servicii Clienti cu limba Romana - Iasi

Cerinte post
Recrutam pentru clientul nostru, unul dintre furnizorii nationali de servicii de contact center externalizate, cu o prezenta pe piata de aproape 10 ani, rolul de

AGENT SERVICII CLIENTI - LIMBA ROMANA

Locatie:Iasi
Nr. pozitii vacante: 5

Cerinte:
- studii medii sau studii superioare finalizate;
- experienta de minim un an in vanzari, prospectare sau intr-un mediu de call-center;
- foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
- perseverenta si focus pe indeplinirea obiectivelor stabilite;
- persuasiune, spontaneitate si proactivitate;
- agreabilitate, atitudine pozitiva si orientare catre client;
- capacitate de adaptare, spirit de echipa, atentie la detalii;
- abilitati de operare PC si viteza in tehnoredactare;
- interes pentru domeniul Telecom;
- disponibilitatea si flexibilitatea de a lucra intr-un sistem de tip ture.

Responsabilitati
- activitati de identificare a potentialilor clienti;
- activitati de vanzare si suport prin telefon pentru serviciile si produsele din domeniul Telecom;
- identificarea si intelegerea nevoilor clientului si propunerea de oferte customizate;
- inregistrarea fiecarui apel preluat sau initiat in baza de date, in conformitate cu procedurile de lucru;
- indeplinirea targetelor de vanzari stabilite de managementul companiei;
- realizarea de rapoarte si centralizatoare specifice activitatilor de vanzari;
- promovareaimaginii companiei prin atitudine, cunostinte, orientare catre client, disponibilitate si proactivitate.

Beneficii
- posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale /acces la oportunitatile interne de dezvoltare a carierei;
- pachet beneficii atractiv: grila salarizare motivanta, bonusuri de performanta, tichete de masa, abonament medical;
- programe de training specifice activitatii si de utilizare a instrumentelor de lucru;
- mediu de lucru placut si dinamic.

Pentru mai multe informatii despre companie, pozitiile vacante si serviciile pe care le oferim, va rugam sa consultati site-ul nostru.

Train2Perform este o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste in domeniul Resurselor Umane. Echipa noastra ofera partenerilor de business solutii personalizate pentru optimizarea relatiilor interumane, acoperind urmatoarele domenii: recrutare si selectie de personal, training, consultanta si management al resurselor umane.