ASISTENT ACHIZITII/ BUYER ASSISTANT

Job Expirat

Cerinte post
- experienta de minim 1 an intr-o pozitie de asistent achizitii / buyer assistant;
- studii superioare;
- persoana organizata, riguroasa, analitica, dinamica, flexibila;
- bune abilitati de comunicare telefonica, negociere si gestionare a relatiilor comerciale;
- orientare catre indeplinirea obiectivelor si prioritizarea activitatilor;
- cunostinte avansate de limba engleza;
- bune abilitati de operare PC (pachetul Microsoft Office).

Reprezinta un avantaj:

- experienta anterioara de lucru cu furnizori prezenti in diferite regiuni ale globului;
- cunoasterea altor limbi straine de circulatie europeana.

Responsabilitati
- ofera suport operational si lucreaza indeaproape cu echipa de buyeri in scopul obtinerii de la furnizori a celor mai favorabile conditii de achizitie;
- prospecteaza piata de profil, monitorizeaza si actualizeaza baza de date cu principalii furnizori: curenti sau potentiali;
- mentine si dezvolta relatia cu furnizorii existenti in vederea unei bune colaborari;
- propune noi furnizori, dupa o verificare prealabila a pozitiei in piata si a standardelor oferite de acestia din urma;
- documenteaza procesul de achizitie in sistemele ERP si transmite informatii cu privire la contractele si actele aditionale incheiate cu furnizorii - oferte pret, discounturi, termene de livrare, termene de plata;
- transmite informatii cu privire la durata procesului de aprovizionare;
- identifica necesarul de material conform specificatiilor, rulajelor, comenzilor preluate si a bugetului disponibil;
- monitorizeaza comenzile necesare pentru asigurarea optimului de produse si urmareste permanent eficientizarea costului si timpului necesar activitatii de achizitie;
- genereaza si transmite rapoarte cu referire la termenele de livrare, numarul de livrari si costurile legate de primirea comenzilor si ofera recomandari echipei de buyeri.

Beneficii
- training-uri specifice activitatii;
- pachet salarial peste media pietei;
- bonusuri de performanta;
- posibilitati de dezvoltare profesionala si personala;
- accesarea unui mediu de lucru intr-un domeniu de actualitate.

Prezentarea firmei
Disclaimer
Train2Performeste o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste in domeniul Resurselor Umane. Echipa noastra ofera partenerilor de business solutii personalizate pentru optimizarea relatiilor interumane, acoperind urmatoarele domenii: recrutare si selectie de personal, training, consultanta si management al resurselor umane.