Back Office Agent cu limba Franceza - Iasi

Job Expirat

Cerinte post
Recrutam pentru clientul nostru, unul dintre cei mai mari furnizori independenti de solutii IT din Europa, cu o prezenta de peste 40 de ani pe piata internationala, rolul de

Back Office cu Limba Franceza

Locatie: Iasi

Nr. pozitii vacante: 3

Cerinte

- Cunostinte de limba franceza - nivel avansat;
- Cunostinte de baza de utilizare a pachetului Microsoft Office;
- Bune abilitati de comunicare;
- Atitudine pozitiva, constructiva, orientata spre rezultate;
- Abilitati de prioritizare a activitatilor si de gestionare a timpului;
- Capacitate de a lua decizii corecte si rapide;
- Atentie la detalii.

Constituie un avantaj:
- Experienta de lucru intr-un mediu de Servicii Client;
- Cunoasterea altor limbi straine de circulatie europeana - nivel mediu/ avansat.

Responsabilitati
- Inregistreaza toate semnalarile preluate prin telefon si e-mail in sistemele specifice;
- Intreprinde actiuni conforme cu procedurile de lucru in vederea inchiderii acestora;
- Plaseaza comenzi pentru materialele necesare in interventii;
- Stabileste intalnirile intre client si echipa tehnica;
- Desemneaza echipele tehnice spre solutionarea incidentelor semnalate, in functie de competenta si disponibilitatea lor;
- Realizeaza zilnic rapoarte de activitate, in limitele de timp stabilite.

Beneficii
- Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale/ Acces la oportunitatile interne de dezvoltare a carierei;
- Pachet beneficii atractiv: grila de salarizare motivanta, bonusuri de performanta, tichete de masa, asigurare medicala privata;
- Programe de training specifice activitatii oferite de la inceputul contractului de munca;
- Mediu de lucru international.

Prezentarea firmei
Train2Perform este o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste in domeniul Resurselor Umane. Echipa noastra ofera partenerilor de business solutii personalizate pentru optimizarea relatiilor interumane, acoperind urmatoarele domenii: recrutare si selectie de personal, training, consultanta si management al resurselor umane.