Consilier vanzari on-line

Cerinte post
Cerintele postului:
- experienta in vanzari (min. 3 ani);
- cunostinte bune de operare PC;
- limbile engleza si italiana la nivel bun;
- cunostinte de tehnici de vanzari online;
- tinuta prezentabila, comportament orientat spre client;
- abilitati de comunicare bune, perseverenta, rezistenta la stres, responsabilitate fata de angajamentele asumate;
- disponibilitate pentru deplasari (permis de conducere categoria B).

Responsabilitati
Descrierea postului:
• Observa, studiaza si cerceteaza piata produselor companiei. Detecteaza noi clienti si oportunitati de vanzari.
• Contacteaza potentiali noi clienti prin telefon, e-mail sau personal (clienti externi) pentru a le prezenta oferta de produse si mentine legatura cu clientii vechi ai companiei.
• Reprezinta compania pe piata, transmite informatii despre companie si ajuta la imbunatatirea imaginii companiei.

Beneficii
Beneficii:
Pachet salarial motivant;
Dezvoltare profesionala prin accesul la activitati diverse;
Posibilitati de promovare in cadrul companiei.

Compania angajatoare este producator, la standarde superioare de calitate, de obiecte sanitare din plastic si sisteme de evacuare pentru baie pentru piata europeana.