Customer Service Respresentative cu limba Franceza - Brasov

Job Expirat

Cerinte post
Clientul nostru este una dintre companiile multinationale lider in domeniul Business Process Outsourcing, prezent la nivel global in peste 40 de tari, cu peste 70 de mii de angajati.

CUSTOMER SERVICE REPRESENTATIVE - FRANCEZA
PACHET DE RELOCARE INCLUS

Locatie: Ai fi dispus sa te relochezi pentru a-ti indeplini visul profesional? Acum ai ocazia sa lucrezi si sa traiesti in Brasov.

5 motive pentru a te reloca:
- Beneficiezi de un pachet de relocare/sprijin;
- Beneficiezi de sustinere in procesul de integrare in cadrul organizatiei;
- Ai sansa de a te dezvolta profesional intr-un mediu de lucru placut;
- Sparge monotonia! Descopera un oras nou, oameni noi, provocari noi;

Centrul operational de la Brasov ofera servicii multilingve asociate activitatilor de Contact Center (Outbound si Inbound) si Back-Office, specializate in gestionarea si consolidarea relatiilor cu clientii si partenerii, la nivel international.

Cerinte:
- Cunostinte de limba franceza la nivel avansat;
- Cunostinte operare PC si viteza de tehnoredactare;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Perseverenta si focus pe indeplinirea obiectivelor stabilite;
- Persuasiune si proactivitate;
- Atitudine pozitiva si orientare catre client;
- Capacitate de adaptare, spirit de echipa, atentie la detalii.

Responsabilitati
- Opereaza toate serviciile electronice destinate clientilor - preia si initiaza apeluri si e-mailuri, opereaza in baza de date;
- Furnizeaza informatii, acorda asistenta, trateaza reclamatii prin telefon, e-mail sau chat, conform procedurilor si instructiunilor de lucru;
- Inregistreaza fiecare apel, e-mail si chat preluat sau initiat in baza de date, in conformitate cu procedurile de lucru.
- Promoveaza imaginea companiei prin atitudine, cunostinte, orientare catre client si disponibilitate fata de nevoile clientilor.
- Acorda suport colegilor mai putin experimentati si dovedeste spirit de echipa.

Beneficii
- Prima de relocare/ instalare;
- Traininguri specifice activitatii;
- Bonusuri de performanta lunare;
- Posibilitati de dezvoltare profesionala intr-o companie de nivel international;
- Asigurare medicala privata;
- Mediu de lucru profesionist si placut.

Train2Perform este o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste in domeniul Resurselor Umane. Echipa noastra ofera partenerilor de business solutii personalizate pentru optimizarea relatiilor interumane, acoperind urmatoarele domenii: recrutare si selectie de personal, training, consultanta si management al resurselor umane.