Sef Echipa Departament Productie - Iasi

Job Expirat

Cerinte post
Clientul nostru, unul dintre Liderii europeni in procesul de reparatii/ reabilitare/ ambalare/ reutilizare a echipamentelor/ componentelor de tipul: laptop-uri, tablete, smartphone-uri, gadget-uri, doreste intregirea echipei sale cu un

SEF ECHIPA - DEPARTAMENT PRODUCTIE

Locatie: Iasi
Nr. pozitii vacante: 1

Cerinte:

- absolvent al unei facultati tehnice;
- experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara;
- bune cunostinte de Hardware, Software;
- foarte bune abilitati de relationare/ comunicare orala si scrisa;
- capacitate de a comunica in scris si oral in limba engleza;
- capacitate de transmitere a informatiilor, clar, concis, relevant;
- cunostinte foarte bune de MS Office;
- capacitate de rezolvare creativa a problemelor, in conditii de stres sau in situatii dificile;
- atitudine pozitiva, capacitate de a lucra in echipa, coechipier si lider;
- proactivitate, perseverenta, flexibilitate, integritate;
- disponibilitatea de a lucra in ture.

Responsabilitati
- livrarea rezultatelor solicitate de partenerii contractuali prin optimizarea operatiunilor si activitatilor de pe linia de productie, contribuind astfel si la cresterea productivitatii;
- rezolvarea tuturor problemelor de orice natura care apar pe parcursul derularii contractului prin monitorizarea continua si in detaliu a activitatii zilnice si prin gasirea de solutii perfect adaptate;
- asigurarea activitatii continue pentru echipa din subordine prin monitorizarea, anticiparea si acoperirea nevoilor de resurse de pe liniile de productie (piese de schimb, resurse umane, materie prima, consumabile, echipamente, instrumente si utilaje de lucru);
- asigurarea unui nivel ridicat de pregatire profesionala pentru echipa din subordine prin participarea la procesele de recrutare si selectie a personalului, implicare in inductia noilor angajati, evaluarea periodica a performantei in vederea identificarii potentialului existent si a stabilirii nevoilor de instruire, coordonarea si verificarea formarii continue si la standarde inalte a angajatilor din subordine;
- asigurarea bunei functionari a echipei din subordine prin implementarea unui flux informational corespunzator intre toate partile implicate;
- asigurarea realizarii rezultatelor pentru echipa din subordine prin coordonarea activitatii acesteia astfel: distribuirea sarcinilor, stabilirea prioritatilor si urmarirea indeplinirii/ respectarii acestora;
- eficientizarea activitatii echipei din subordine prin dezvoltarea, optimizarea si implementarea de proceduri specifice.

Beneficii
- training-uri specifice activitatii;
- pachet salarial corelat cu activitatea si media pietei;
- bonuri de masa;
- asigurare transport/ decontare combustibil;
- bonusuri de performanta si prime periodice;
- posibilitati de dezvoltare profesionala in cadrul departamentului de productie;
- accesarea unui mediu de lucru intr-un domeniu de actualitate.

Train2Perform este o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste in domeniul Resurselor Umane. Echipa noastra ofera partenerilor de business solutii personalizate pentru optimizarea relatiilor interumane, acoperind urmatoarele domenii: recrutare si selectie de personal, training, consultanta si management al resurselor umane.