Specialist asistenta tehnica

Cerinte post
-cunostinte de limba franceza si engleza nivel mediu / avansat;
-cunostinte medii de utilizare hardware (PC si periferice ale acestuia);
-cunoastere peste medie a pachetului MS Office si abilitati de intelegere si rezolvare a problemelor tehnice uzuale;
-cunostinte peste medie de utilizare a dispozitivelor mobile;
-puternice abilitati de comunicare si lucru in echipa;
-capacitate buna de relationare prin intermediul telefonului si in scris;
-atitudine pozitiva orientata spre client si rezultate;
-capacitate de adaptare, spirit de echipa, atentie la detalii;
-abilitati de prioritizare a activitatilor si de gestionare a timpului;
-capacitate de a lua decizii corecte si rapide;
-disponibilitate de lucru in ture.

Responsabilitati
- actualizeaza in sistem inregistrarile cu detaliile tuturor actiunilor intreprinse si cu noile informatii obtinute;
-identifica cerintele specifice din partea clientilor;
-prioritizeaza activitatile in functie de impactul acestora;
-analizeaza si solutioneaza incidentele tehnice raportate in limitele competentelor;
-mentine contactul cu clientii si cu celelalte parti implicate in solutionarea incidentelor tehnice;
-sugereaza solutii pe termen mediu si lung;
-ofera solutii prin telefon, e-mail sau conexiuni la distanta, in conformitate cu parametrii stabiliti.

Beneficii
- posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale
- acces la oportunitatile interne de dezvoltare a carierei;
- pachet beneficii atractiv: grila salarizare motivanta, tichete de masa, asigurare medicala privata;
- decontarea transportului;
- programe de training specifice activitatii si de utilizare a instrumentelor de lucru.

Clientul nostru, companie multinationala cu expunere in Europa si USA, specializata in furnizarea de solutii software si asistenta tehnica pentru clientii sai, doreste extinderea si consolidarea echipei actuale de suport, cu Specialist asistenta tehnica.

Pentru mai multe informatii despre companie, pozitiile vacante si serviciile pe care le oferim, va rugam sa consultati site-ul nostru.

Train2Perform este o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste in domeniul Resurselor Umane. Echipa noastra ofera partenerilor de business solutii personalizate pentru optimizarea relatiilor interumane, acoperind urmatoarele domenii: recrutare si selectie de personal, training, consultanta si management al resurselor umane.