Suport tehnic cu limba franceza - Iasi

Cerinte post
Recrutam pentru clientul nostru, o companie cu o prezenta de aproximativ 10 ani pe piata de Outsourcing in IT din Europa si din Statele Unite ale Americii, pozitia de

Agent Service Desk cu limba Franceza

Locatie: Iasi
Nr. pozitii vacante: 3
Nivel: Junior

Cerinte:
- Cunostinte de limba franceza la un nivel mediu/avansat (minim B1);
- Cunostinte de limba engleza la un nivel mediu/avansat (minim B2);
- Cunostinte medii hardware (PC);
- Cunostinte peste medie a sistemului de operare Windows;
- Cunoastere peste medie a pachetului MS Office si abilitati de rezolvare a problemelor uzuale;
- Notiuni de retelistica (LAN).

Aptitudini:
- Puternice abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- Capacitate buna de relationare prin intermediul telefonului si in scris;
- Atitudine pozitiva orientata spre client si rezultate;
- Abilitati de prioritizare a activitatilor si de gestionare a timpului;
- Capacitate de a lua decizii corecte si rapide.

Constituie un avantaj:
- Cunoasterea altor limbi straine de circulatie europeana - nivel mediu/avansat.

Responsabilitati
- Ofera asistenta tehnica de la distanta in concordanta cu parametrii stabiliti (SLA);
- Analizeaza si solutioneaza incidentele raportate in limitele competentelor;
- Mentine contactul cu clientii si cu celelalte parti implicate in solutionarea incidentelor - Actioneaza in calitate de suport tehnic pentru inginerii de teren;
- Monitorizeaza - raporteaza incidentele si problemele ridicate. Sugereaza solutii pe termen mediu si lung;
- Identifica cerintele speciale din partea clientilor;
- Prioritizeaza activitatile in functie de impactul acestora;
- Actualizeaza inregistrarile cu detaliile tuturor actiunilor intreprinse si cu noile informatii obtinute;
- Ofera solutii prin telefon, e-mail sau conexiuni la distanta cu referire la incidente si solicitari, in conformitate cu parametrii stabiliti.

Beneficii
- posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale;
- pachet beneficii atractiv: grila salarizare motivanta, tichete de masa, asigurare medicala privata;
- programe de training specifice activitatii si de utilizare a instrumentelor de lucru;
- mediu de lucru international.

Train2Perform este o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste in domeniul Resurselor Umane. Echipa noastra ofera partenerilor de business solutii personalizate pentru optimizarea relatiilor interumane, acoperind urmatoarele domenii: recrutare si selectie de personal, training, consultanta si management al resurselor umane.