Suport Tehnic OOH cu limba Franceza si Engleza - Iasi

Cerinte post
Recrutam pentru clientul nostru, unul dintre cei mai mari furnizori independenti de solutii IT din Europa, cu o prezenta de peste 40 de ani pe piata internationala, rolul de

Inginer Service Desk OOH cu limba Franceza si Engleza

Cerinte:
- Cunostinte de limba engleza la un nivel avansat;
- cunostinte medii hardware (PC);
- cunostinte peste medie a sistemului de operare Windows - accent pe Windows 7 si Windows 10;
- cunoastere peste medie a pachetului MS Office (Office, Share Point) si abilitati de rezolvare a problemelor uzuale;
- cunostinte peste medie a dispozitivelor mobile si a tabletelor;
- cunostinte de operare a unui sistem ITSM de management al incidentelor;
- notiuni de retelistica (LAN);
- puternice abilitati de comunicare si lucru in echipa;
- capacitate buna de relationare prin intermediul telefonului si in scris;
- atitudine pozitiva orientata spre client si rezultate;
- capacitate de adaptare, spirit de echipa, atentie la detalii;
- abilitati de prioritizare a activitatilor si de gestionare a timpului;
- capacitate de a lua decizii corecte si rapide;
- Disponibilitate de lucru in ture de noapte.

Responsabilitati
- analizeaza si solutioneaza incidentele raportate in limitele competentelor;
- mentine contactul cu clientii si cu celelalte parti implicate in solutionarea incidentelor;
- actioneaza in calitate de suport tehnic pentru inginerii de teren;
- monitorizeaza - raporteaza incidentele si problemele ridicate. Sugereaza solutii pe termen mediu si lung;
- identifica cerintele speciale din partea clientilor;
- prioritizeaza activitatile in functie de impactul acestora;
- actualizeaza inregistrarile cu detaliile tuturor actiunilor intreprinse si cu noile informatii obtinute;
- ofera solutii prin telefon, e-mail sau conexiuni la distanta cu referire la incidente si solicitari, in conformitate cu parametrii stabiliti (SLA).

Beneficii
- posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale /Acces la oportunitatile interne de dezvoltare a carierei;
- pachet beneficii atractiv: grila salarizare motivanta, bonusuri de performanta, tichete de masa, asigurare medicala privata;
- programe de training specifice activitatii si de utilizare a instrumentelor de lucru;
- mediu de lucru international.

Train2Perform este o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste in domeniul Resurselor Umane. Echipa noastra ofera partenerilor de business solutii personalizate pentru optimizarea relatiilor interumane, acoperind urmatoarele domenii: recrutare si selectie de personal, training, consultanta si management al resurselor umane.