Tehnician reparatii echipamente electronice - Iasi

Job Expirat

Cerinte post
Recrutam, in vederea dezvoltarii departamentului de productie al clientului nostru - unul dintre Leaderii europeni in procesul de reparatii/ reabilitare/ ambalare/ reutilizare a echipamentelor/ componentelor de tipul: laptop-uri, tablete, smartphone-uri, gadget-uri, pozitia de

Tehnician reparatii echipamente electronice

Nivel de expertiza: Incepator/Mediu/ Avansat
Locatie: Iasi

Cerinte:
- Experienta anterioara in domeniul electronic sau electrotehnic pentru echipamente tehnice (laptop-uri, smartphone, tablete);
- Abilitati tehnice de diagnosticare;
- Respectarea procedurilor specifice proceselor de reparatii si a standardelor de calitate;
- Cunostinte de baza in lucrul cu sistemele de operare;
- Studii medii liceale, scoala profesionala, studii superioare in curs sau finalizate;
- Orientarea catre invatarea de noi tehnologii;
- Seriozitate si implicarea in activitatile intreprinse;
- Atentie la detalii si organizare;
- Gandire logica;
- Claritate si coerenta in exprimare;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Capacitatea de a lucra in echipa;
- Dexteritatea manuala;
- Disponibilitate de a lucra in ture.

Responsabilitati
- Identificarea modelului de echipament primit in reparatii si diagnosticarea tehnica a acestuia;
- Executarea reparatilor Hardware sau Sofware necesare, prin urmarirea procedurilor standard;
- Asamblarea sau dezasamblarea telefonului, in functie de tipul de operatie care se executa;
- Repararea si/sau inlocuirea componentelor defecte identificate (inlocuirea display-ului, a portului de incarcare, a bateriei etc.);
- Asigurarea bunei functionari a echipamentelor inainte de a fi predate;
- Utilizarea softului intern (CRM/ERP) pentru identificarea produsul in sistem, monitorizarea garantiei si introducerea unor noi informatii;
- Completarea fisei de service.

Beneficii
-Training-uri specifice activitatii;
- Pachet salarial corelat cu experienta si performanta obtinuta;
- Bonuri de masa;
- Transport (decontare combustibil, disponibilitatea autocarului inchiriat de companie sau decontarea abonamentului de transport in comun)
- Asigurare medicala privata;
- Prime periodice;
- Posibilitati de dezvoltare profesionala in cadrul departamentului de productie;
- Accesarea unui mediu de lucru intr-un domeniu de actualitate.

Train2Perform este o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste in domeniul Resurselor Umane. Echipa noastra ofera partenerilor de business solutii personalizate pentru optimizarea relatiilor interumane, acoperind urmatoarele domenii: recrutare si selectie de personal, training, consultanta si management al resurselor umane.